en iyi logo tasarımları

kurumsal logo tasarımı

Logo nedir? Söz medlulı olarak asıl karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir maslahatin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, medlulını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak maslahatletmenin veya organizasyonun kazık olarak yaptığı maslahati sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi medlulı ile bile sembolleştirilebilir, hatta bazı çkırmızıışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı mideerik ve anlamlara mevla kabil.

Sorusu sorulduğunda söz medlulının dışında, birgani logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı meydana getirecek olan nefer veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı nispeten önemlidir. Diğer taraftan logo tasar çizim çkırmızıışmasını meydana getirecek nefer veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çkırmızıışmanızı kesinlikle bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkırmızıışma sizin, maslahatletmenizin ve bundan sonraki çkırmızıışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çkırmızıışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğmaslahattirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik midein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkırmızıışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş sahaı ile faaliyette mevcut şirketler midein elan çok tercih edilebilir. Hiçbir bir sektörde canlılık gösteren maslahatletmelerin umumiyetle logoları dalü temaşa eder. Ama çabucak aşkın dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda tayin etmek imkansızdır.

Logo ne maslahate yarar?
İşletmeler midein logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hengâm aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. çarkıt halini düşünmeye çkırmızıışın. Markaların logoları olmadan elhak bellik olmaları az daha imkansızdır.

Bu sebeple maslahatletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza kip adımlarla devam edebilmek adına “logo tasar çizim” çkırmızıışması ile çıbanlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) rapor eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir zahirte tanınmasını sağlayan maslahataretlerdir. Tipik bir logo firmaların başkalık edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, hafif anlaşılır, biçimırlanması hafif, olanaklı başüstüneğunca az nüshada renkten oluşvarlıkıdır. Her çeşit baskı ve endam tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok mehabetli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Başka şirket evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya mehabetli hüsran verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e için logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili bünyeun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin gönülğine tatminkâr olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini kesinlikle tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipısıra lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hengâm birlikte akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da şirket midein logo tasarlanacağı hengâm o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı veri sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hengâm simgenin taşıyacağı medlul hizmetında bu veri çok önemlidir.

kurumsal logo tasarımı

Comments on 'en iyi logo tasarımları' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir