Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye kocaış, dünya üzerinde muayyen alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çıhun bir Bilgi Insanı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak ama başına öne çıhun en cesim miktarda ilaç sineerik patentinin doğruluk sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç dalünde çoğu cesim adımlarıyla öne çıhun Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çtuzakışmak istediği meydanı yetiştirmek isteyen Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın genel başbuğıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanoğlunun veri kepezarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çtuzakışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Salt Ar-Ge projesiyle eğleşmek istemeyen sarrafiyearı valörında ülkesini kadimî söz gelişi fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı patent sarrafiyevuruları ile de meşhurdur. 143 pare sarrafiyevurulmuş ve 280’den bir araba beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca evgin vüruten olaylarda hızlı sonuç tuzakınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Kulübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yeniden bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Alanında çıktı hakikat bir bilirkişi olmasıyla müşterek kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda cesim bir öneme ehil olan Alkoçlar, Dünya çapında önem edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk kere güruhlen flavonol glikozit esaslı cereyan etmek üzere antiviral deşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Besin, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu deşke tam olarak 21 parça de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise cumhur beyninde en çok patent sarrafiyevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi Insanı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çtuzakışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç noksan etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı konstrüksiyonsı sebebiyle kırnak kârlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü skorlar elde etse de asla çtuzakışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez müşterek cereyan etmek üzere otama yönünde vüruttirdiği deşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine cesim bir ianeı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de bazı saygınlık molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek lütfetmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha hızlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Salt bilinen şeylerin üzerinde çtuzakışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çtuzakışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çtuzakışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (kat el) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e andıran ülkede müsaadeı alınmıştır. Cemi çtuzakışmalarına tam odak çtuzakışan Ar-Ge yetkilileri bu prosesten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biraşırı şirketin iştirak ve müessis kadrosunda önem almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul başbuğıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey çelteksıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca deşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak kârler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle yevmi hayatta katıkların geçmesi sinein muayyen bir devirı beklesek de birtakımları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de sineerisinden kolayca bir biçimde otama edebilmek sinein bu kullanılıyor. Başkaca tensel kârlev bozukluğunu da otama eylemek sinein kullanılmaktadır. Salt bununla kalmamış hırse karşı mukavim ve hızlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent sarrafiyevurularının 2000 adetine andıranın doğruluk sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı kârleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çtuzakışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun periyodik kapanmalara ve içtimai hayattan ırak zaruri ev istirahatlarine verilen artan dünya toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla alakadar görüşünü bildirme fail Spektral Holding Idare Oturmuş Eşbaşbuğı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle zatî enformatik ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı alakadar sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine konstrüksiyonlabilecek en esaslı katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç dalünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine cesim miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna benzer çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da cesim vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin müessis ortağıdır ve aynı zamanda başbuğıdır. Ülkemizde önem meydan öteki marifet adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok cesim bir miktarda farmasötik desevinçli patentinin doğruluk sahibi olması ve sarrafiyevurusunu ilk fail koca olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı başlangıçimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın omurga ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser meydanında çtuzakışmalarını kadimî degajeleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biraşırı misil Türkiye Senenin Bilgi Insanı ödülüne layık görülmüştür. Salt ülkemizde değil habitat haricinde kısaca global anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulduğu farklı çareların karşıtlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile müşterek kırnak kârlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çtuzakışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü çarelarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı kâre yarayacak çareları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biraşırı farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken benzer faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye sarrafiyeladı.

Ülkemizde çalışkanlık gösteren ve bu alanda çtuzakışmaları mevcut Spektral Envestisman Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış kıymetiharbiye yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda önem meydan bir zer sahası ile müşterek sarrafiyelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değkârikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun mıhlı kıymetiharbiye veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Takım’a yayımcı mızrap ruhsatları ile esenlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Takım mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni zir konstrüksiyonsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakadar de veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimî güvence olarak kârtiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uran güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.kez ve 18.06.2020 eser tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası cereyan etmek üzere iki sınai hammadde mızrap sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan yazgılı açıklamada fikirlerine önem maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye cesim katılmış kıymetiharbiye mizan potansiyeline ehil bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve ün yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise saf malzeme konstrüksiyonsındaki abur cuburluklar sebebiyle faziletli derecede ısı ve ün yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan faziletli oranlarda yalıtım esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka yer planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine amelî rezerv saptama raporları düzenlenerek halka yerı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada önem meydan teferruatlara için hatta, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Esenlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Comments on 'Erdal Can Alkoçlar' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir