Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Güçlü özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Organizasyon kayranında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kesimünde marka kuruluşu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk yol önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze denli yetişek kesimünde ev olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En majör ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çdüzenışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, basket bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde görev aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin huzurı sıra Türkiye’nin en majör özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır idare kurulunda görev almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birokkalı toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her yıl birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Comments on 'Ümit Kalko' (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir